• Wyjazdy

• „Pruszczański Klaster Edukacyjny”

W ramach realizacji zadań projektu uczniowie klas VII ze szkół naszej gminy: Serocka, Łowinka i Niewieścina wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.

Zajęcia przebiegały w dwóch etapach: „Ukryty magnetyzm” – ćwiczenia praktyczne w pracowni fizycznej: „O obrotach” – wystawa tematyczna. Udział w zajęciach dał uczniom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu fizyki, a dzięki warsztatom praktycznym rozwijał umiejętność docierania do nowej wiedzy poprzez samokształcenie.

Aktywne uczestnictwo wymagało od uczniów umiejętności przetwarzania przyswajanej nowej wiedzy oraz współpracy zespołowej. Młodzi ludzie czerpali korzyści, dzieląc się nabytą wiedzą, pomysłowością i umiejętnościami z zakresu fizyki, a proces nauczania przeobraził się w pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów. Każdy uczeń miał szansę ocenić wyniki swoich działań i rezultaty pracy zespołu, umacniając wiarę w możliwość osiągania sukcesu w uczeniu się. Język naukowy okazał się prawdziwym przekazem wiedzy piękną, poprawną polszczyzną.

Z bagażem nowych doświadczeń uczniowie kl. VII wspólnie spędzili czas, integrując się podczas wycieczki szlakami historii miasta. Pod opieką przewodnika poznawali zabytki i historię Torunia.Wyjazd w ramach projektu okazał się dobrą okazją do połączenia nauki z możliwością spędzania wolnego czasu.