• Wakacyjne korepetycje dla Ukraińców

• Wakacyjne korepetycje dla Ukraińców - pod tą nazwą kryje się inicjatywa stwarzająca okazję do korzystania z bezpłatnych, korepetycji on-line (nie tylko) języka polskiego w czasie letnich miesięcy.

Akcja polega na bezpłatnym udostępnieniu serwisu do korepetycji on-line Tutors.live osobom chcącym prowadzić korepetycje pro bono. Platforma stwarza możliwość udzielania korepetycji indywidualnych oraz grupowych. Mogą to być korepetycje z języka polskiego lub innych przedmiotów skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Ukrainy.

Osoby, które będą chciały z takiej pomocy skorzystać, nie zapłacąani złotówki. Wystarczy, że się zarejestrują i zarezerwują bezpłatną lekcję w dogodnym terminie. Zapraszamy wszystkie osoby chcące udzielać korepetycji pro bono dorejestracji korepetytora w Tutors.live i do zamieszczania ogłoszeń wraz z terminarzem takich lekcji.

Wszystkie szczegóły akcji dostępne są na stronie:https://tutors.live/pl/wakacyjne-korepetycje-dla-ukrainy Wersja serwisu Tutors.live w języku ukraińskim jest  aktualnie wprzygotowaniu. Do czasu jej premiery w celu przetłumaczenia strony najęzyk ukraiński dobrze sprawdza się np. translator Google.

• "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży"

• Dnia 14 czerwca 2022 r. w godz. 13.00 -14.30 odbędzie się w szkole spotkanie dla dzieci i młodzieży klas IV - VIII oraz nauczycieli z sędzią Anną Marią Wesołowską na temat: "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży"

• PRZYGODA Z NAUKĄ - program rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i uczennic z gminy Pruszcz

Projekt PRZYGODA Z NAUKĄ obejmował cztery szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pruszcz. Był skierowany do uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek. Celem wsparcia było rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów i uczennic oraz zindywidualizowanego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach cyklu zajęć „Przyroda na cztery ręce, a może i więcej?” uczniowie realizowali projekty edukacyjne związane tematycznie ze środowiskiem przyrodniczym swojej najbliższej okolicy.

Pierwszy projekt edukacyjny: „Badam stan środowiska w Gminie Pruszcz” /SP Łowinek, SP Niewieścin, SP Pruszcz/

Projekt składał się z trzech bloków tematycznych:

Blok 1: Nic, czyli powietrze

Blok 2: Coś, czyli woda

Blok 3: Skarb, czyli gleba

Projekt przewidywał samodzielne dochodzenie do wiedzy poprzez obserwacje, przeprowadzanie doświadczeń, opisywanie istniejącego stanu rzeczy, porównywanie i wyciąganie wniosków.

Drugi projekt edukacyjny: „Smaki, barwy i zapachy Ziemi Pruszczańskiej” /SP Niewieścin, SP Pruszcz, SP Serock/

Projekt przewidywał poznanie walorów Ziemi Pruszczańskiej.

Podsumowanie projektu odbyło się 27 maja 2022 r. Uczniowie każdej ze szkół przedstawili efekty swojej pracy i zaprezentowali je przed wszystkimi uczestnikami Projektu oraz władzami samorządowymi Gminy Pruszcz.

Na zakończenie uczniowie wzięli również udział w pokazach fizyczno-chemicznych - Doświadczenia z Panem Bartkiem

Gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wspaniałych efektów i dziękujemy za aktywny udział

• Konkurs Wiedzy o Polsce

• Dnia 23 maja 2022r. odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce, w którym udział wzięło siedmioro uczniów z klas I-III. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą na temat naszego państwa.

I miejsce zajął Wiktor Inszczak, II miejsce Oskar Maćkowiak a III miejsce Dominik Nastały. Przyznane zostały również dwa wyróżnienia : pierwsze dla najmłodszej uczestniczki Zosi Jurkiewicz, a drugie odebrał Bartosz Rytel.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok