W dniach 2-4 listopada uczniowie z klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia zrealizowanej w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę” na którą pozyskaliśmy 15 000,00 złotych dofinansowania. Wbrew deszczowym prognozom Wrocław przywitał nas rozjaśniającym się niebem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej, która zachwyciła nas cykloramicznym obrazem Bitwy pod Racławicami namalowanym w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.
Następnie spacerem udaliśmy się do Muzeum Mineralogii, gdzie mogliśmy zobaczyć 30.000 okazów minerałów z całego świata.
Na zakończenie zwiedziliśmy Centrum Historii Zajezdnia. To miejsce zajmuje się przede wszystkim historią Dolnego Śląska, a zwłaszcza dziejami Wrocławia po 1945, wrocławską Solidarnością oraz Ziemiami Odzyskanymi. Udaliśmy się tam w niezwykłą, historyczną podróż zaczynając od roku ok 1920, przez okres II wojny światowej, aż do schyłku stanu wojennego i pierwszych wolnych wyborów po roku 1989.
W miejscu zakwaterowania czekał zasłużony odpoczynek i pyszna obiadokolacja.
Następnego dnia obudziło nas piękne słońce, więc po sutym śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem - Rynek, Ratusz, Piwnica Świdnicka, zabytkowy pręgierz, Plac Solny, Promenada Staromiejska i widok na Ostrów Tumski, Stare Jatki Miejskie, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ogrody barokowe, Zabytkowa Hala Targowa, (największy plac targowy w mieście), Ostrów Tumski, Katedra Św. Jana Chrzciciela, Pomnik Zwierząt Rzeźnych ze spiżu, Wrocławskie krasnale, historia spiżowych skrzatów.
W Muzeum przyrodniczym oglądaliśmy unikatowe eksponaty. Znajdują się tam m.in. jedyny w kraju szkielet wieloryba, płetwala błekitnego, największego zwierzęcia jakie kiedykolwiek żyło na ziemi. Czaszka tura, wymarłego przodka bydła.
Kolejnym punktem było zwiedzanie Hydropolis, czyli centrum wiedzy na temat wody. Hydropolis stanowi fenomenalną prezentację o naturze związku chemicznego H2O, dzięki któremu żyjemy. Dotykowe ekrany multimedialne pobudzają wyobraźnię i zwiększają zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie.
Ostatniego dnia wybraliśmy się do ZOO, najstarszego i największego ogrodu zoologicznego w Polsce, z jedynym w kraju afrykarium. To unikatowy na skalę światową kompleks, który przedstawia różne ekosystemy środowiska wodnego Afryki.
Na zakończenie odwiedziliśmy Muzeum Architektury, gdzie mogliśmy zobaczyć jedyną ekspozycję w Polsce, która gromadzi wyroby wielu dziedzin rzemiosła artystycznego pod kątem ich powiązania z architekturą.
Tego dnia zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.