25 października uczniowie klas V a i V b przebrali się za bogów olimpijskich na zakończenie cyklu lekcji o starożytnej Grecji.Dokonali krótkiej prezentacji wybranego przez siebie boga i wszyscy przez moment zasiedli na górze Olimp.
(M. Sułkowska)
25 października uczniowie klas V a i V b przebrali się za bogów olimpijskich na zakończenie cyklu lekcji o starożytnej Grecji.Dokonali krótkiej prezentacji wybranego przez siebie boga i wszyscy przez moment zasiedli na górze Olimp.
(M. Sułkowska)
Gminny Projekt Edukacyjny „Pruszczański Suwak Edukacyjny”
W ramach realizacji zadań projektu uczniowie klas VII ze szkół naszej gminy: Serocka, Łowinka i Niewieścina wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu.
Zajęcia przebiegały w dwóch etapach:- „Ukryty magnetyzm” – ćwiczenia praktyczne w pracowni fizycznej-„O obrotach” – wystawa tematyczna.Udział w zajęciach dał uczniom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu fizyki, a dzięki warsztatom praktycznym rozwijał umiejętność docierania do nowej wiedzy poprzez samokształcenie. Aktywne uczestnictwo wymagało od uczniów umiejętności przetwarzania przyswajanej nowej wiedzy oraz współpracy zespołowej.Młodzi ludzie czerpali korzyści, dzieląc się nabytą wiedzą, pomysłowością i umiejętnościami z zakresu fizyki, a proces nauczania przeobraził się w pozytywne nastawienie do rozwiązywania problemów. Każdy uczeń miał szansę ocenić wyniki swoich działań i rezultaty pracy zespołu, umacniając wiarę w możliwość osiągania sukcesu w uczeniu się. Język naukowy okazał się prawdziwym przekazem wiedzy piękną, poprawną polszczyzną.Z bagażem nowych doświadczeń uczniowie kl. VII wspólnie spędzili czas, integrując się podczas wycieczki szlakami historii miasta. Pod opieką przewodnika poznawali zabytki i historię Torunia.Wyjazd w ramach projektu okazał się dobrą okazją do połączenia nauki z możliwością spędzania wolnego czasu.
W słoneczny, październikowy wtorek uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią i opiekunami: p. Mariolą i p. Beatą wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. W kinie obejrzeli film pt. "Yeti", a po posiłku i krótkim spacerze nad Brdą udali się do Narodowego Banku Polskiego na wystawę "Dzieje złotego".
(B. Zastępowska)
Dnia 11 października uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez p. Kamilę Schulz.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali na zajęciach czego dowodem są zamieszczone zdjęcia. W przeprowadzeniu zajęć pomagała również p. D. Niedzielska.
(M. Sławińska
Uczniowie klasy III organizują zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Pruszczu.
Prosimy o przynoszenie suchej i mokrej karmy dla psów do sali nr 20 do dnia 08.11.2019r.Uczniowie klasy III z wychowawczynią.
(M. Peplińska)
Szydełkowe "koty za płoty"...
11 października 2019 r., z inicjatywy Pani Beaty Zastępowskiej i Pani Honoraty Glazy-Gulgowskiej odbyły się pierwsze mini warsztaty szydełkowania.Podczas spotkania uczennice z klas 4-7 poznawały różnego rodzaju przedmioty rękodzielnicze, porównywały je pod względem materiału, wyglądu oraz zastosowania.Nie lada gratką było kolekcjonerskie szydełko Pani Honoraty, wykonane ręcznie przez poznańskiego artystę z brzozowej gałązki. Uczestniczki uczyły się także, w jaki sposób prawidłowo trzymać szydełko, by rozpocząć przygodę z robótką ręczną.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek o godzinie 8.30 w świetlicy szkolnej!
(H. Glaza-Gulgowska)
Realizacja zajęć w ramach projektu "WIEM ROZUMIEM UMIEM" - zajęcia z programowania.
Nasza szkoła już po raz czwarty przyłącza się do akcji Fundacji „Mam Marzenie”.
Zachęcamy wszystkich, którzy chcą sprawić radość małym pacjentom, do podarowania nowych maskotek lub materiałów plastycznych.
Zbiórka trwa do 18 listopada 2019 r.Anna Rytel, sala nr 13.
(A. Rytel)
Tym razem w ramach projektu Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki uczniowie kl.8 brali udział w zajęciach z genetyki, w czasie których sprawdzali m.in. różne kombinacje genów.Bardzo ciekawa okazała się również botanika. Na zajęciach tych ósmoklasiści badali jakość wody i sprawdzali, jakie rośliny rosną w stawach i ich otoczeniu.Nie mniejszy entuzjazm i zainteresowanie wzbudziły badania w laboratorium.Jak zwykle wszystkie działania zakończyły się sukcesem!
(K. Pląskowska)
Realizacja zajęć kształtujących i rozwijających kompetencje matematyczno - przyrodnicze uczniów - zajęcia z biologii.
Realizacja zajęć rozwijających umiejętności kluczowe w zakresie TIK z robotyki – koło zainteresowań.
Próbna ewakuacja z udziałem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.
"Idzie lasem pani JESIEŃ...." Zawitała i do nas, jakże obficie, w tym roku sypnęła grzybami.Na zajęciach w świetlicy szkolnej też "wybraliśmy się" na grzyby, a z liści stworzyliśmy ryby. 🍁🍁🍁 🍄🍄🍄
(B. Zastępowska)
Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Umiem pływać".Uczniowie z klasy III raz w tygodniu jeżdżą na basen do Świecia i tam pod okiem instruktora uczą się pływać.Zajęcia dzieciom bardzo się podobają, po lekcji pływania jest jeszcze czas na chwilę relaksu np. zjazd rurą 😀
(M. Peplińska)
W ramach projektu Młodzi Odkrywcy w Kalejdoskopie Nauki uczniowie kl.8 brali udział w zajęciach z fizyki i chemii.
Poruszane zagadnienia to m.in. badanie siły o różnych wektorach i różnej wartości, obliczanie siły grawitacji, sprawdzanie sposobu działania sondy do badania temperatury, obliczanie gęstości wody. Uczniowie sprawdzali także, jakie jony występowały w roztworach, a nawet zamienili aluminiową puszkę w kryształki soli.Warto dodać, że wszystkie te badania zakończyły się sukcesem!
(K. Pląskowska)
Powered by aSc EduPage