Nawigacja

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 1

  Obchodzony 25 listopada ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, w naszej szkole świętowaliśmy już w środę. 
  W tym roku odwiedził nas MIŚ, który nauczył dzieci kołysanki: „Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mięć coś do kochania i wytarcia łez...”
  Śpiewaliśmy też inne, piosenki o misiach.

  Dzieci zaprojektowały misie wg własnych pomysłów, a także wysłuchały fragmentu książki pt. „Dziadek i Niedźwiadek”, której głównym bohaterem jest dzielny niedźwiedź. Wojtek, bo takie imię nadali mu żołnierze z armii Andersa, służył w II Korpusie i wspólnie z żołnierzami przemierzał bojowy szlak. 
  Na koniec każde z dzieci otrzymało medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Nie obyło się też bez słodkiej niespodzianki :) 

  (A. Rytel, B. Zastępowska)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

 • Schronisko dla zwierząt w Pruszczu

  Schronisko dla zwierząt w Pruszczu - Obrazek 1

  Dnia 22 listopada 2018r. uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Peplińską oraz pedagogiem panią Mariolą Jaroch odwiedzili schronisko dla zwierząt w Pruszczu. Celem odwiedzin było przekazanie karmy dla psów.  Do akcji zbierania karmy włączyli się uczniowie całej szkoły oraz Sklep Zoologiczny BARTEK z Pruszcza. 
  Po schronisku dzieci oprowadziła p. A. Lewandowska. Opowiadała o losach psów, możliwości adopcji oraz pracy wolontariuszy. 
  Celem wyjazdu było uwrażliwienie dzieci na potrzeby bezdomnych zwierząt.
  W podziękowaniu otrzymały magnesy z fotografią psów ze schroniska oraz kalendarz.

  (M. Peplińska)
   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Schronisko dla zwierząt w Pruszczu.

 • „100 książek na 100 lat Niepodległości”

  „100 książek na 100 lat Niepodległości” - Obrazek 1

  „100 książek na 100 lat Niepodległości”, to tytuł wystawy która miała miejsce w bibliotece szkolnej w Serocku. Każdy znalazł tu „coś” dla siebie, gdyż tematyka książek, szata graficzna i ich wiek, były bardzo różnorodne.Dużym zainteresowaniem cieszyły się egzemplarze sprzed stu lat, a także atlasy przyrodnicze w języku niemieckim i francuskim. Najmłodszym przypadły do gustu, książki współczesne: grające, mówione, szeleszczące. 
  Na jednej z książek można było nawet zagrać znane piosenki dla dzieci.
  (B. Zastępowska)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „100 książek na 100 lat Niepodległości”.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - podsumowanie akcji

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - podsumowanie akcji - Obrazek 1

  Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom, Kwiaciarni "Stokrotka" oraz osobom prywatnym za włączenie się do akcji Fundacji "Mam Marzenie" i przekazanie maskotek dla dzieci przebywających w szpitalach.
  Zebraliśmy 47 pluszaków!!!
  (A. Rytel)

   

 • Wycieczka klasy VI

  Wycieczka klasy VI - Obrazek 1

  Nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak endorfiny po wysiłku fizycznym. 
  Klasa 6 wraz z wychowawczynią odwiedziła bydgoski Park 17. Zajęcia sportowe z instruktorem na trampolinach i batutach oraz nurkowanie w gąbkach zachwyciły uczniów. Szaleństwom i kolejnym saltom nie było końca, a wspólna rekreacja zacieśniła klasowe więzy jeszcze bardziej.
  (K. Chmielińska)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy VI.

 • Wieczornica "Wolna i Niepodległa"

  Wieczornica "Wolna i Niepodległa" - Obrazek 1

  W sobotę, 10 listopada 2018r. w WDK w Serocku społeczność naszej szkoły, przy wsparciu Rady Sołeckiej, filii Gminnej Biblioteki Publicznej, Parafii oraz Stowarzyszenia "Aktywna Młodzież", zorganizowała Wieczornicę jako podsumowanie działań i przedsięwzięć w ramach realizacji projektu szkolnego "Wolna i Niepodległa".
  Uczniowie klas III gimnazjalnych wystawili spektakl teatralny "Droga do wolności", przedstawiciele klas VI wykonali taniec flagi, a najmłodsza uczestniczka z kl. IV zarecytowała wierszyk o Dniu Niepodległości. Całości dopełniał wystrój sali, dekoracje i wystawy uczniowskich prac oraz poczęstunek dla wszystkich obecnych gości.

  Występy w WDK poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły sztandary OSP Serock, Łowinek, Brzeźno i SP Serock.
  W Kościele parafialnym młodzież kl. III gimnazjalnych zaprezentowała krótki program artystyczny jako zwiastun wieczornicy.W niedzielę, 11 listopada 2018r. uczniowie kl. III gimnazjalnych na wszystkich mszach pełnili służbę liturgiczną w kościele oraz przedstawiali program artystyczny z okazji 100 lecia Święta Niepodległości.

  (E. Zmarzlak)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Wolna i Niepodległa".

 • Wystawa przygotowana na Wieczornicę

  Wystawa przygotowana na Wieczornicę - Obrazek 1

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wystawa przygotowana na Wieczornicę.

 • Szanowni Państwo

  Szanowni Państwo - Obrazek 1

  Zwracamy się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety pt. „Program dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018.

   Ankietę należy wypełnić tylko  za pośrednictwem sieci  Internet w trybie online działającej pod adresem:

  http://www.kowr.gov.pl/ankieta/4 

  Z góry serdecznie dziękujemy.

 • Fundacja „Mam Marzenie”

  Fundacja „Mam Marzenie” - Obrazek 1

  Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji Fundacji „Mam Marzenie” i ofiarowanie nowych maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

  Pluszaki zbieramy do dnia 20 listopada 2018 r.
  Anna Rytel – sala nr 13 (I piętro)
  (A.Rytel)

 • "Wolna i Niepodległa"

  "Wolna i Niepodległa" - Obrazek 1

  W piątek 9 listopada punktualnie o godz. 11.11, włączając się w ogólnopolski rekord, odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie Dyrektorzy odsłonili kamień upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 
  Były to kolejne przedsięwzięcia podjęte w ramach realizowanego od kilku miesięcy projektu "Wolna i Niepodległa". 
  Uczniowie klas IV zaprezentowali samodzielnie napisane okolicznościowe wiersze.
  Iga i Kacper z kl. IIIb gimnazjum przedstawili rys historyczny Święta Niepodległości. Na zakończenie wielu uczniów otrzymało nagrody, dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursach, które odbywały się w ramach projektu.
  (B.Zastępowska)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Wolna i Niepodległa".

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

   

  100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  - Obrazek 1

  Z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI serdecznie zapraszamy na WIECZORNICĘ, która odbędzie się dn. 10.11.2018 o godzinie 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Serocku. 


  (O godzinie 17:00 odbędzie się MSZA ŚWIĘTA W  INTENCJI OJCZYZNY)

  SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA 
  SP SEROCK

   

 • Uwaga

  Uwaga - Obrazek 1

  Dzień 2 listopada (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. 

  Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w tym dniu prowadzone są od godz. 6.30 do 15.30

   

 • Czym jest uważność?

  Czym jest uważność?  - Obrazek 1

  Czym jest uważność?  Najprościej – na byciu TU i TERAZ. 
  Dzieciom przychodzi to z łatwością, bo one naturalnie przyjmują każdą chwilę bez oceniania tego  co było i będzie. Dzieci – radosne roześmiane, rozkrzyczane, rozbiegane, a jednak potrafią zatrzymać się i wykonać ćwiczenie z  nieruchomo siedzącą żabką. Wiedzą, że to chwilowe STOP pozwoli im na uświadomienie sobie, że oddychamy, a  uspokojenie tej naturalnej czynności, pozwala na lepsza koncentracje i skupienie, potrzebne zarówno podczas nauki, ale i przy zabawie, np. przy grze w „Tęczę”. Z grupą uczniów klasy II spotykamy się, co tydzień w bibliotece szkolnej. Wspólnie bawimy się, uczymy, czytamy i rozwijamy chwytając każdą chwilę z radością, ale i uważnością.

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Czym jest uważność? .

 • Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

  "Rok kalendarzowy, jak obliczono, liczy sobie 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy niż rok kalendarzowy, ale jeszcze nigdzie na świecie nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić.
  W tej sprawie są dwa stanowiska: nauczyciele twierdzą, że rok szkolny jest za krótki, bo nie mieści się w nim program nauczania, a uczniowie twierdzą, że rok szkolny jest za długi, ponieważ program nauczania nie mieści się w ich głowach"....

  Mimo niezgodności poglądów w sprawie liczby dni, które powinny się mieścić w roku szkolnym, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły są zgodni co do jednego - że najmilszym wydarzeniem w roku szkolnym jest Dzień Edukacji Narodowej.

  W tym świątecznym dniu uczniowie klasy VIII złożyli podziękowania naszym nauczycielom i pracownikom szkoły. 
  Wprowadzili również wszystkich zebranych w wyśmienity nastrój zapraszając nauczycieli do udziału w Turnieju "Kocham Cię Szkoło" 
  Dwie drużyny, których kapitanami byli: Pani Dyrektor Ewa Jaruzel oraz Pan Dyrektor Adam Gatner zmierzyli się z licznymi zadaniami. 
  Wykazali się znajomością WOS-u czyli WIEDZY O SERIALACH :) rozpoznawali znanych aktorów, piosenkarzy i dziennikarzy, ale również swoich kolegów i koleżanki z lat.... zdecydowanie młodszych, określali MNIEJ CZY WIĘCEJ :) 
  Nie zabrakło również zagadek muzycznych. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
  Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom Turnieju za zaangażowanie i gratulujemy!!!
  (K.Dudzińska)

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • Wycieczka klasy VB do Bydgoszczy

  Wycieczka klasy VB do Bydgoszczy - Obrazek 1

  18 października w piękny, jesienny czwartek, uczniowie kl.V b wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Różycką - Kempińską i p. Beatą Zastepowską wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym celem wyjazdu był, udział w zajęciach edukacyjnych w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej. 
  Na pierwszym spotkaniu uczniowie w oparciu o wybrane teksty literackie mieli okazję posłuchać i porozmawiać o pojęciu wartości i przekonać się, że warto praktykować tę wartość, w swoim codziennym życiu. Po krótkiej przerwie na śniadanie, wszyscy przenieśli się do Akademii gier logicznych. Najpierw panie prowadzące przedstawiły każdej z grup, zasady obowiązujące w poszczególnych grach. Następnie uczniowie wykorzystując swoja pamięć, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia próbowali swoich sił. Rozgrywkom towarzyszyło dużo emocji :) Byli zwycięzcy i przegrani, za chwilę jednak sytuacja się odwracała. Miło i szybko minął czas zajęć. Uczniowie w dobrych humorach wyszli z biblioteki. Zadowoleni wrócili do Serocka.

   

  M. Różycka - Kempińska, B. Zastępowska
  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Wycieczka klasy VB do Bydgoszczy.

 • Uroczystość Pasowania na Ucznia

  Uroczystość Pasowania na Ucznia - Obrazek 1

  Dnia 03.10.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. 17 uczniów z klasy I stało się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Karoliną Chmielińską. Pierwszaki zaś wykazały się ogólną wiedzą z matematyki, j. polskiego, wiedzą o Polsce i ruchu drogowym. Zaprezentowały również przygotowane wiersze i piosenki. 

  Pani Dyrektor E. Jaruzel symbolicznym ołówkiem pasowała ich na uczniów. Dzieci otrzymały dyplomy, słodką niespodziankę, a od starszych koleżanek i kolegów laurki i upominki. Rodzice uczniów zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku. Życzyli swoim pociechom wielu sukcesów w nauce oraz wspaniałych przyjaciół.
  M. Sławińska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystość Pasowania na Ucznia.

 • Zajęcia laboratoryjne Instytutu Biologii Eksperymentalnej UMK

  Zajęcia laboratoryjne Instytutu Biologii Eksperymentalnej UMK - Obrazek 1

  Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

  Dnia 1 października uczniowie klasy VIII wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych Instytutu Biologii Eksperymentalnej UMK (prowadzący: dr Ł. Kubera, dr M. Małecka - Adamowicz) oraz Instytutu Biologii Środowiska UMK (prowadzący: dr inż. Magdalena Kulczyk – Skrzeszewska). 
  Laboratorium roślinnych kultur in vitro, praca w laboratorium mikrobiologicznym oraz antybiotyki - te sprawy nie są już nam obce. W piątek kontynuacja zajęć...
  K. Dudzińska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Zajęcia laboratoryjne Instytutu Biologii Eksperymentalnej UMK.

 • Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy, dzień drugi - Obrazek 1

  Uczniowie klasy VIII podczas obozu biologicznego. 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy, dzień drugi

 • Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy, dzień pierwszy

  Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy, dzień pierwszy - Obrazek 1

  Uczniowie klasy VIII biorą udział w Projekcie - Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Podczas realizowanych zajęć rozwijają kompetencje kluczowe odpowiadające potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

  Celem projektu jest również popularyzacja nauki poprzez rozbudzanie ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia oraz rozwijania zainteresowań uczniów. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów i laboratoriów, a ich zadaniem jest odkrywanie nauki. Prowadzone podczas projektu warsztaty obejmują zagadnienia z takich dziedzin nauki jak: biologia, matematyka, informatyka, fizyka, chemia, oraz język niemiecki. Wykładowcy zaangażowani w Projekt są nauczycielami akademickimi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

  W dniach 27-28 września odbył się dwudniowy obóz biologiczny.  W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku, uczniowie klasy VIII mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach: terenowych (botanika i zoologia) oraz laboratoryjnych (zoologia i genetyka).

  Prowadzącym serdecznie dziękujemy za interesujące warsztaty.
  K.Dudzińska

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Projekt - Uniwersytet Młodego Odkrywcy.

strona: