• Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 17.00

• Pasowania na Czytelniczkę i Czytelnika

• Wierszem Juliana Tuwima pt. "Abecadło", rozpoczęliśmy uroczystość Pasowania na Czytelniczkę i Czytelnika.

Dzieci chętnie wykonały zadania i przekonały się, że czytanie to fajna sprawa.

Na pamiątkę tego wydarzenia, wszyscy otrzymali dyplomy oraz książki "Pierwsze abecadło", przekazane przez MKiDN w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek".

Radości z czytania i wielu wspólnych przygód z bohaterami książek!

• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• W dniu 18 stycznia uczniowie z klas 7 i 8 ZSP w Serocku wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie się z tradycją i kulturą żydowską. Wizyta w Muzeum Żydów Polskich w Polin była zorganizowana dzięki współpracy z "Forum Dialogu". Młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach przybliżających tradycję i kulturę żydowską. Zwiedzanie muzeum pozwoliło uczniom zapoznać się z historią narodu żydowskiego z uwzględnieniem losów Żydów polskich zamieszkujących Polskę na przestrzeni dziejów. Uczniowie podczas spaceru po starówce poznali wiele miejsc związanych z historią naszego państwa. Warto dodać, że uczniowie biorący udział w projekcie mieli pokryte koszty wyjazdu i całego pobytu w Warszawie przez "Forum Dialogu"

• GRATULACJE

• Nasza uczennica klasy VII już po raz drugi wzięła udział w Metropolitalnym Konkursie Plastycznym. Karolina w ubiegłej edycji konkursu otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. W tym roku, w konkursie upamiętniającym słynnego bydgoszczanina Mariana Rejewskiego, zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach plastycznych.

• Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Ortograficzny"

• Trzydziestu sześciu uczniow z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny". Najlepszy wynik w szkole uzyskał laureat I miejsca - Dominik Kitowski. Gratulujemy!