• Światowy Dzień Kredki

• We wtorek 22 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Kredki. Nasz mały szkolny świat mienił się wieloma kolorami. Wszystkie klasy przyłączyły się do zabawy - uczniowie ubrali się zgodnie z zapropowanymi wcześniej kolorami. Dzieci z młodszych klas poznały piosenkę "Kolorowe kredki", a także stworzyły piękny wspólny obraz

• Zajęcia dla grupy "Pszczółek

• W ramach propagowania królewskiej gry w szachy, w naszej szkole odbyły się zajęcia dla grupy "Pszczółek". Dzieci poznały pierwsze kroki planszowej, strategicznej gry, która rozwija pamięć, cierpliwość oraz logiczne myślenie.

• "Przyjazny Tornister"

• Zajęcia z zakresu profilaktyki wad podstawy rekomendowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świeciu pt. "Przyjazny Tornister"

• Europejski Dzień Wynalazcy

• Europejski Dzień Wynalazcy obchodzony 9 listopada, to okazja do wspomnień o ludziach, którzy dzięki swojej wiedzy, prowadzonym badaniom, doświadczeniom, a czasmi i przypadkowi odkryli rzeczy, zjawiska mające wpływ na rozwój cywilizacji. Wśród nich było wielu Polaków, m.in. Ignacy Łukasiewicz, który jest jednym z patronów roku 2022.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali własne wynalazki, przynieśli eksponaty na wystawę, o których chętnie opowiedzieli.

• "Żeby Polska, żeby Polska

Żeby Polska była Polską!"

(J. Pietrzak)

Żeby Polska była Polską przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej oraz możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

Społeczność naszej szkoły i przedszkola 104 rocznicę odzyskania niepodległości uczciła uroczystością przy obelisku. Po odśpiewaniu hymnu Polski, uczniowie klas VIII a i VIII b przedstawili program artystyczny przeplatany pieśniami patriotycznymi.

• Dzień Pluszowego Misia

• Dnia 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wolontariusze Fundacji Mam Marzenie dostarczają pacjentom dziecięcych oddziałów szpitalnych na terenie całej Polski pluszaki oraz inne zabawki.

Pluszowi towarzysze zabaw umilają dzieciom pobyt w szpitalu oraz pomagają poradzić sobie z trudami leczenia.

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się do akcji, podczas której zbieramy NOWE pluszaki, artykuły plastyczne oraz gry i puzzle, które zostaną przekazane pacjentom przebywającym w szpitalach w Bydgoszczy.

Zbiórka trwa do dnia 24.11.2022 r.

Anna Rytel

sala nr 13

• Bajkowa kraina

• W piątek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Stało się tak, ponieważ 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya.

Był to dobry moment, by przypomnieć sobie niektóre z nich, dlatego też starsi uczniowie przygotowali dla swoich młodszych kolegów szereg zabaw i konkursów. Znalazł się również słodki poczęstunek. Dobra wróżka i Chase z Psiego patrolu przybyli do nas dzięki uprzejmości GOKSiR Pruszcz i wspólnie z nami spędzili ten bajkowy czas

• Zapraszamy do udziału

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji:  do 22 listopada 2022 r.

Miejsce Akcji:   Wiata przy stołówce szkolnej

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP