• Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 24 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Po części ogólnej zapraszamy na spotkania z wychowawcami.

• Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

• Uprzejmie informuję, że dnia 21 marca (czwartek) 2024 roku o godzinie 9.00 zaplanowano przeprowadzenie Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie od klasy drugiej, którzy deklarują swój udział

i opłacą wpisowe - 16 zł.

Chętnych uczniów proszę o informację i dokonanie wpłaty do dnia 19 stycznia 2024 roku.

M. Różycka-Kempińska

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W ramach realizacji programu przez naszą szkołę, do biblioteki zakupiono nowe regały oraz książki.

• Noworoczne spotkanie wolontariuszy w Pelplinie

• Uczniowie Szkolnego Koła Caritas: Maja, Kinga, Ola, Wiktora, Zuzia i Bartek wzięli udział w noworocznym spotkaniu wolontariuszy w Pelplinie. Zanim jadnak dotarliśmy do samej Biblioteki Diecezjalnej, gdzie miało miejsce spotkanie, udaliśmy się na zwiedzanie studia radia diecezjalnego "Głos". Mieliśmy tam okazję poznać pracę radiowca i wcielić się w rolę prezentera i dziennikarza. Po radiowych emocjach udaliśmy się do biblioteki. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewania kolęd i obejrzenia Jasełek przygotowanych przez przedszkolaki. Zapoznaliśmy się z pracą innych kół i spotkaliśmy się z ks.bp Ryszardem Kasyną. Po części oficjalnej skosztowaliśmy przysmaków z suto zastawionego stołu szwedzkiego. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni.